Při nákupu nad 3000,- Kč doprava zdarma

Vlna, peří nebo duté vlákno. Jaká přikrývka je pro Vás nejvhodnější

Peří, ovčí vlna nebo umělé duté vlákno? Pokusíme se poradit jakou přikrývku si vybrat a co od ní očekávat.

PEŘÍ: Přikrývky plněné peřím jsou nejčastější volbou do českých ložnic. Tyto peřiny jsou pocitově lehké. Vzduch mezi peřím se ohřeje a teplo vydrží dlouho.Tyto přikrývky obsahují peří a prachové peří, proto platí, že čím více prachového peří obsahují, tím jsou teplejší a lehčí. Aby přikrývka dlouho a kvalitně sloužila je potřeba ji často větrat a před spaním dobře natřást. Díly kazetovému prošití se peří nepřesýpá a hřeje po celé ploše.

OVČÍ VLNA: Vlněné přikrývky jsou plněné mykaným ovčím rounem, které obsahuje lanolin. Díky lanolinu má přikrývka samočistící vlastnosti. Vlna se dokonale přizpůsobí tělesné teplotě. Přikrývky plněné mykanou ovčí vlnou v zimě hřejí, v létě chladí a skvěle pohlcují vlhkost. Větrají se nejlépe v sychravém a vlhčím prostředí, které nasává vlhkost a aktivuje jejich samočištěbní vlastnosti. Také mají příznivý účinek při revmatismu.

UMĚLÉ DUTÉ VLÁKNO: Přikrývky plněné umělým dutým vláknem jsou levnější alternativou v českých ložnicích. Díky umělému dutému vláknu jsou vhodné pro alergiky a pro malé děti u nichž se neví, jestli nějakou alergii mají. Tyto přikrývky je možno prát v pračce i při vyšších teplotách. Díky namáhání při praní je vhodné volit kvalitní přikrývky od českých výrobců.

Přikrývky z PEŘÍ, OVČÍ VLNY nebo DUTÉHO VLÁKNA nakoupíte v e-shopu: www.lehkespani.cz. Najdete zde pouze prověřené přikrývky vyrobené výhradně z kvalitních materiálů.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.